יעוץ והכוונה ללא כל התחייבות:

055-307-9200

אודות

תוכן עניינים

“כדי ציון” מביא לידיעתכם  את המדריך לעיצוב הגינה וחיפויים מעוצבים שיעזור לכם להתארגן בדרך מיטבית  ולהגיע למקסימום איכות ובמינימום הוצאות.

אדם  שמעצב את הגינה או מחפה קירות דקורטיביים לרוב נכנס לתהליך ללא ידע מקצועי מוקדם . תהליכי העיצוב והפיתוח לרוב מייגעים ודורשים ידע במציאת בעל מקצוע עם ידע וניסיון, ברכישת חומרים איכותיים, הכנת תשתיות נכונה ועוד ועוד..

ההשקעה הכספית ותכנון נכון יכולים למנוע טעויות והוצאות כספיות מיותרות.

נשמח לעמוד לשירותכם ביעוץ תכנון שיווק  אדניות עץ,  צמנט וצמחים, ביצוע עבודות חיפוי פיתוח וגינון בשיטות הייחודיות לנו שיקלו עליכם ויחסכו לכם כסף רב.

הגינה
גינות מטופחות הן חלק מהנוף ברוב הבתים הפרטים.חלקן מטופחות יותר וחלקן פחות, על מנת שכל גינה תהיה ייחודית ובשלל צבעים וצמחים,  יש לתת את הדעת, על :טיב האדמה, התאמת הצמחים הנשתלים במקומות מתאימים, בחירת אדניות מחומרים שונים, אילוצים ומוגבלויות שונים בבחירת הצמחים  ומערכות  השקיה מתאימות .בעת תכנון גינה ביתית או שיפוץ גינה קיימת נדרש מאיתנו ידע שיאפשר לנו ליצור גינה פורחת, מרהיבה בשלל צבעים ומגוון רחב של סוגי צמחים. ניתן לשלב בגינה פינות ישיבה, חפצי נוי, סוכת מטפסים , פינת משחק לילדים , פינת ברביקיו ועוד.

תכנון גינה  
כל גינה קטנה כגדולה חייבת תכנון מקדים כדי לנצל את שיטחה בצורה הטובה ביותר. לפני שמתחילים בהקמת גינה חדשה  רצוי להכין תכנית להקמת הגינה. על התכנית לענות על שאלות בסיסיות כמו: אילו שימושים יהיו לגינה, מה יהיה סגנון הגינה, אילו שינויים טופוגרפיים דרושים לנו. נתכנן היטב את מיקום השבילים, את מערכות ההשקיה, התאורה,  את הפינות השונות בגינה , נבחר בקפידה  את הצמחים, העצים,  המטפסים וצמחי התבלין אם נרצה ומקומם בגינה.בכל אחד מהשלבים יש לקחת בחשבון את בטיחות הילדים כדי שהסביבה תהיה נעימה ובטוחה.שלב ראשון – סימון שבילים, תכנון התקנת מערכות השקיה, סימון מקומות לתאורת הגן.שלב  שני –תכנון  לביצוע שבילים בגינה האפשרויות: יציקת שבילים ,ריצוף משתלבות ,הטבעות אבני מדרך, אבני מדרך טבעי ועוד..

שלב שלישי – תכנון שיפועים וניקוזים במקומות הנדרשים.

שלב רביעי –  מיקום מערכת השקיה ראשית בהתאם לצריכה. יש אפשרות לתכנן מיכל לאיסוף מים.

שלב חמישי – תכנון מוקדם לבנייה של מזרקות, מפלים, בר בי קיו, פרגולות קירות תומכים,  מסלעות, עיצוב אדניות,  והכול  בהתאם לתנאי השטח ורצון המקימים.

שלב שישי – לאחר סיום התשתית צריך  לנקות את השטח.   יש לסלק חומרי בנייה ופסולת  לנקות את הקרקע מהפסולת. לעבד את האדמה ולדשן ולפזר קומפוסט . שלב זה הוא חיוני ביותר לקליטת הצמחים באדמה.

חשוב מאד שכל עבודות הבטיחותיות  יתבצעו על ידי  בעלי מקצוע מורשים, כגון: חשמל גז ועוד.

הטיפים וההמלצות הנ”ל, להעשרת הידע בלבד, ואינם מהווים כל תחליף לאנשי מקצוע או אחריות.

תוכן עניינים

האם כדאי לשנות צבע לפרגולה?

עלינו להביט תחילה בכמה דברים :

כמה עולה אדנית?

אנו מתמחרים אדניות לפי:

מאמרים נוספים בבלוג: